make it fresh

Odkrywaj z nami nową rzeczywistość.

13.10.14

Energa Operator stawia na responsywność

Energa Operator stawia na responsywność

We współpracy z Energa Operator SA przygotowaliśmy responsywną wersję serwisu energa-operator.pl. Jest to pierwszy responsywny serwis www dystrybutora energii w Polsce.

Nowa wersja strony została odświeżona pod kątem użyteczności. Wraz z klientemuprościliśmy architekturę informacji w serwisie oraz w inny sposób pogrupowaliśmy dostępne w nim treści. Zmieniona została szata graficzna, zdecydowanie ją unowocześniliśmy. Strona została przystosowana do poprawnego wyświetlania na różnego typu urządzeniach mobilnych.

Poza wdrożeniem serwisu zgodnie z Responsive Web Design do jego funkcjonalności dodaliśmy możliwość geolokalizowania wybranych informacji. W zależności od lokalizacji urządzenia, z którego korzysta użytkownik zostaną mu wyświetlone informacje dedykowane dla jego regionu. Warunkiem automatycznego przyporządkowania Klienta do jego obszaru jest udostępnienie informacji na temat położenia geograficznego lub ręczne wybranie regionu, dla którego chce uzyskać wyselekcjonowane informacje.

W nowej wersji serwisu użytkownicy będą w stanie szybciej wyszukać informacje takie jak: komunikaty o wyłączeniach, dane kontaktowe, informacje o procedurze przyłączenia do sieci oraz będą mogli z łatwością znaleźć potrzebne im dokumenty.


ENERGA-OPERATOR SA, jest jednym z największych dystrybutorów energii elektrycznej w Polsce. Dostarcza energię elektryczną obszarze ¼ powierzchni Polski (północna i środkowa część kraju). Z jej usług korzysta łącznie ponad 2,9 mln odbiorców. Jako pierwsza w Polsce spółka wdraża na szeroką skalę program instalacji „inteligentnych liczników" (AMI) oraz budowy sieci inteligentnych (Smart Grid).