make it fresh

Odkrywaj z nami nową rzeczywistość.

11.07.12

Janmedia i Archicom.pl

Janmedia i Archicom.pl

W ramach współpracy z jednym z najbardziej znanych wrocławskich deweloperów -  firmą Archicom, agencja Janmedia Interactive przeprowadziła kompleksową usługę przeprojektowania serwisu www.archicom.pl z wykorzystaniem wieloetapowego procesu zgodnego z metodyką User-Centered Design.

Podczas dwudniowego Power Day, czyli spotkania z przedstawicielami Archicom, zapoznaliśmy się z bieżącą wizją i misją firmy, omówiliśmy dokładnie wszystkie potrzeby Klienta oraz główne problemy dotychczasowego serwisu, z punktu widzenia zarówno Archicom jak i użytkowników strony. Kolejnym krokiem było  przeprowadzenie analizy serwisów konkurencyjnych z branży deweloperskiej (zarówno polskich jak i zagranicznych), której efektem był raport opisujący nowoczesne i użyteczne rozwiązania, które powinny zostać uwzględnione przy tworzeniu nowej wersji serwisu, wraz z uzasadnieniem ich zastosowania.

W następnym etapie nasi specjaliści ds. usability stworzyli klikalny prototyp serwisu, obejmujący wszystkie kluczowe i unikalne podstrony. Aby upewnić się, że koncepcja nowej strony spełnia wszystkie założone wymagania, przeprowadziliśmy szeroko zakrojone testy z użytkownikami wybranymi z siedmiu szczegółowo zdefiniowanych grup docelowych. Dzięki iteracyjnemu podejściu do projektowania i weryfikacji stworzonych makiet zarówno my, jak i Klient zyskaliśmy pewność, że nowa architektura i funkcjonalność serwisu www.archicom.pl jest tym, czego oczekują od niego jego użytkownicy.

Ostatnim krokiem było stworzenie nowego kreatywnego wizerunku strony głównej serwisu internetowego Archicom, zgodnego z najnowszymi trendami. 

Archicom to cieszący się dziś największym zainteresowaniem deweloper we Wrocławiu. Dwie inwestycje mieszkaniowe – Olimpia Port i Cztery Pory Roku - są najchętniej wybieranymi  lokalizacjami, w głównym nurcie rynkowym. Osiedle apartamentowe Ogrody Hallera oferuje już trzeci etap apartamentów, a do użytku zostały właśnie oddane jedyne lofty we Wrocławiu – Lofty Platinum. Tak bogata oferta i duże zainteresowanie klientów wymagały usprawnienia w poszukiwaniu ofert – tłumaczy Tomasz Sujak, dyrektor handlowy z Archicomu. - Nie bez znaczenia było również zwiększenie wydajności serwisu licznie odwiedzanego przez Wrocławian. Z analiz wiemy, że czytają nas nie tylko Ci, którzy chcą kupić mieszkanie w Archicomie, ale też Ci, którzy szukają rzetelnych informacji o zakupie mieszkania. Obecnie to jedyny deweloper, którego strona jest tak bogata w kompleksowe doradztwo w zakresie kupna mieszkania.