make it fresh

Odkrywaj z nami nową rzeczywistość.

01.09.15

Janmedia w projekcie Metis II

Janmedia w projekcie Metis II

W Janmedia czerpiemy wielką radość z bycia wśród innowatorów i wczesnych użytkowników, pionierów zarówno designu jak i technologii. Dlatego też z przyjemnością informujemy, że połączyliśmy siły z 18 globalnymi liderami technologii pracując nad 5G - następną generacją sieci radiowych - w projekcie METIS II.

METIS (Mobile and wireless communications Enablers for Twenty-twenty Information Society) to konsorcjum producentów, operatorów sieci telekomunikacyjnych i instytucji akademickich, mające dostarczyć wczesnych globalnych ustaleń dotyczących podwalin przyszłego systemu telekomunikacji i transmisji bezprzewodowej oraz utorować drogę do standardyzacji tego systemu. Konsorcjum jest koordynowane przez Ericsson, a wśród partnerów są tak rozpoznawalne firmy jak Nokia, Samsung, Huawei, Intel, Deutsche Telekom i Orange.

Celem projektu jest położyć fundamenty pod przyszły system telekomunikacji i bezprzewodowej transmisji na rok 2020 i dalej. 5G znacząco poprawi znaną nam obecnie komunikację bezprzewodową i umożliwi szeroką gamę zastosowań komunikacji maszynowej w dziedzinach takich jak eHealth, bezpieczeństwo drogowe, przemysłowa automatyka i wzbogacona/wirtualna rzeczywistość. Dzięki temu będziemy mogli na bieżąco informować Was o ambitnych i inspirujących planach i projekcjach dotyczących technologii przyszłości.

METIS II jest współfinansowany przez Komisję Europejską i jest częścią Horizon 2020 - Programu Ramowego Unii Europejskiej dla Badań i Innowacji. Jako projekt jest wymagający i innowacyjny, zatem praca nad nim dostarcza nam masę satysfakcji i bardzo nas cieszy współpraca w konsorcjum przez najbliższe dwa lata.