make it fresh

Odkrywaj z nami nową rzeczywistość.

28.02.14

Myślenie responsywne

Janmedia już od kilku lat jest zaangażowane w popularyzację tematyki usability oraz User Center Design.  Na naszym blogu webusability.pl możecie znaleźć szereg artykułów dotyczących tematyki projektowania użytecznych interfejsów, dostępności oraz rozwiązań mobilnych.

Ostatnio na webusability.pl pojawiły się nowe wpisy naszych specjalistów ds. użyteczności. Jeden z nich porusza temat myślenia responsywnego podczas projektowania serwisów. Czy podczas tworzenia responsywnych serwisów najważniejsze jest dopasowanie treści do konkretnych rozdzielczości, czy może to właśnie treść powinna mieć decydujący wpływ na sposób projektowania? Marta, podając praktyczne przykłady, pokazuje, że nie tylko umiejętności techniczne decydują o tym, czy projekt wykonany z wykorzystanie Responsive Web Design będzie sukcesem.

Na blogu ukazał się także wpis dotyczący projektowania interfejsów dla osób niepełnosprawnych. Jak usłyszeć interfejs, czyli kilka podstawowych zasad, którymi powinniśmy kierować się podczas projektowania i wdrażania serwisów www dostosowanych do użytkowania ich przez osoby niewodzące. Dodatkowo, we wpisie znajdziecie nazwy źródeł, z których można czerpać pełne informacje oraz wytyczne podczas projektowania serwisów dostępnych dla osób niepełnosprawnych.

Zachęcamy do śledzenia naszego bloga webusability.pl  oraz profilu na portalu Facebook.

 

Bezpośrednie linki do artykułów:
Koncepcja RWD – jak myśleć responsywnie podczas projektowania, autor: Marta Kozłowska
Usłyszeć interfejs – projektowanie serwisów internetowych dla użytkowników niewidomych, autor: Krzysztof Rogalny