make it fresh

Odkrywaj z nami nową rzeczywistość.

14.12.12

Podsumowanie pierwszej edycji konferencji Quality in IT

Agencja Janmedia Interactive była jednym ze współorganizatorów konferencji Quality in IT - pierwszego w Polsce cyklu bezpłatnych spotkań poruszających tematykę testowania oprogramowania w biznesie.

Konferencje odbyły się w dniach 26.11-03.12.2012r. w sześciu miastach - Warszawie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku oraz Krakowie. Quality in IT zostało  zorganizowane dzięki współpracy czterech firm - agencji Janmedia Interactive, firmy Test Benefit, SecuRing oraz testerzy.pl. Specjaliści, którzy wzięli udział w spotkaniach na co dzień zajmują się odmiennymi obszarami testowania, co pozwoliło na kompleksowe poruszenie tematyki konferencji  oraz przyjrzenie się temu zagadnieniu z różnej perspektywy.

Firmę Janmedia reprezentował nasz specjalista ds. użyteczności, Kuba Mielczarek, który przekonywał słuchaczy jak istotne są testy użyteczności aplikacji webowych. Tomasz Watras z firmy Test Benefit opowiadał o realizacji testów oprogramowania w projektach rozporoszonych. Radosław Smilgin, twórca testerzy.pl najwięcej uwagi poświęcił tematyce usprawnienia jakości dostawy oprogramowania poprzez edukację pracowników IT, a Wojciech Dworakowski z firmy SecuRing omówił testowanie bezpieczeństwa aplikacji i systemów informatycznych.

Konferencja była skierowana głównie do osób decyzyjnych zajmujących się w firmach projektami informatycznymi, jak menadżerzy IT, kierownicy projektów, sponsorzy projektów, menadżerowie zespołów testowych czy menadżerowie biznesowi.

Pierwsza edycja Quality in IT zdecydowanie zakończyła się sukcesem. W spotkaniach wzięło udział blisko 300 osób, a prelegenci przeprowadzili ponad 50 prezentacji. Mamy nadzieję, że kolejna edycja konferencji także będzie cieszyła się tak dużym zainteresowaniem.

Więcej informacji na stronie internetowej: qualityin.it