make it easy

Oferujemy tylko to, w czym jesteśmy naprawdę dobrzy.

×

Projektowanie interfejsów

analiza, koncepcja, interaktywny prototyp w Axure, GUI design, prototyp w HTML5
Wyróżnij się nowoczesnością i świetnym user experience

To, jak postrzegają Cię Twoi klienci, zależy od tego, jakie odczucia wywołuje w nich interakcja z produktami lub usługami, których dostarczasz, a dokładniej z ich interfejsami. Świetny, użyteczny i nowoczesny layout może nie tylko poprawić Twój wizerunek w oczach klientów, ale w znaczący sposób wpłynąć korzystnie na Twoją działalność biznesową, przynosząc dodatkowe dochody jak i obniżając koszty obsługi Twojego produktu.

 

Jak to robimy?

  • Analizujemy - każdy projekt interfejsu rozpoczynamy szczegółową analizą wszelkich otrzymanych od klienta wytycznych, zarówno tych funkcjonalnych jak i wizualnych. Jeśli przedmiotem przeprojektowania jest istniejący interfejs, analizujemy go próbując zidentyfikować występujące w nim kluczowe problemy. Wszelkie uwagi i sugestie zestawiamy z oczekiwaniami i potrzebami docelowych użytkowników produktu, bez względu na to kim są. Na tym etapie sugerujemy i konsultujemy zestaw technik i narzędzi, z których skorzystamy podczas naszych prac. W efekcie powstaje wysokopoziomowy opis idei projektowanego interfejsu oraz oczekiwany zakres prac określający na jakim etapie projektowym zamykamy naszą współpracę – czy na poziomie samego statycznego projektu funkcjonalnego lub graficznego, czy klikalnego prototypu w HTML.

  • Planujemy - na podstawie wstępnych wymagań odnośnie projektowanego interfejsu oraz określonego zakresu prac planujemy całość projektu. W zależności od uzgodnionej metodyki prowadzenia projektu (Agile, Scrum, waterfall) definiujemy plan prac oraz harmonogram – na poziomie kamieni milowych lub konkretnych etapów i zadań. W efekcie otrzymujemy zarys czasowy całości prac, który z jednej strony porządkuje prace po naszej stronie jako wykonawcy, a z drugiej pozwala klientowi na bieżące śledzenie i kontrolę postępów prac w projekcie.

  • Wymyślamy - najważniejszy etap całego projektu, w którym, dzięki kreatywnym ideom, nad jakimi wspólnie pracujemy, powstaje koncepcja nowego interfejsu. Nasze analizy uzupełniamy przeglądem rozwiązań konkurencyjnych w stosunku do projektowanego produktu, zarówno tych z rynku polskiego jak i zagranicznych. Wysoce rekomendujemy stosowanie pracy warsztatowej przy udziale klienta, aby jak najefektywniej wymieniać się pomysłami i opiniami, i dzięki temu szybciej wypracować docelowe rozwiązania. W efekcie powstaje wysokopoziomowy opis koncepcji projektowanego interfejsu, możliwy do szczegółowego zaprojektowania.

  • Projektujemy - dzięki koncepcjom wypracowanym w poprzednim kroku procesu szczegółowo projektujemy każdy niezbędny element interfejsu. W zależności od typu interfejsu powstają projekty osobnych komponentów (np. nagłówek, menu i nawigacja, wyszukiwarka, przycisk, kalendarz itp.) oraz całych ekranów. Standardem jest prezentacja elementów interfejsu dla wszystkich niezbędnych rozdzielczości ekranu (responsive web design). Na tym etapie opracowujemy również tzw. motion design, czyli koncepcje animacji wybranych fragmentów interfejsu podczas ich obsługi przez użytkowników (np. wysuwanie lub zwijanie się elementów, pojawianie się czy ich znikanie), tak aby wzbogacić interfejs drobnymi dodatkami znacznie podnoszącymi jego atrakcyjność wizualną i funkcjonalną. Efektem naszych prac w tym etapie jest tzw. wzorzec interfejsu użytkownika (tzw. visual style guide), czyli zestaw makiet, grafik i opisów szczegółowo definiujących wygląd i zachowanie layoutu.

  • Wdrażamy - oferowany przez nas zakres prac może być zakończony implementacją interfejsu w HTMLu w formie klikalnego prototypu, który również staje się elementem wzorca interfejsu użytkownika. W trakcie prac wdrożeniowych wykorzystujemy jeden z najpopularniejszych na świecie frameworków jakim jest Bootstrap, ale jesteśmy otwarci również na inne technologie oraz specjalne wymagania klienta. Prototyp może mieć uporządkowaną formę biblioteki ekranów i poszczególnych komponentów, wraz ze spisem treści. Tak przygotowany, kompletny produkt (front-end) może być wykorzystywany przed nas lub inną firmę wdrożeniową w celu integracji interfejsu z działającym systemem (back-endem). Na wyraźne życzenie klienta możemy również świadczyć usługi wsparcia i konsultacji podczas procesu wdrażania interfejsu w docelowym produkcie.

 

Potrzebujesz konsultacji?

Wybierz datę i godzinę, postaramy się oddzwonić w preferowanym terminie


lub zadzwoń

+48 71 738 32 85

Potrzebuję pełnego formularza

dzielimy się wiedzą

24-01-2017


Kim są moi klienci? Czyli dlaczego wiedza o użytkowniku pomaga tworzyć produkty gwarantujące sukces.
W czasach ogromnej konkurencji wielcy gracze rynku stawiają na sprzedawanie emocji i wrażeń zamiast zwykłych produktów. Telefony nie są już telefonami a nowoczesnością i designem, kredyty oferuje się pod postacią pewności i bezpieczeństwa, a napoje gazowane sprzedaje się jako radość i wspólne chwile. Wiemy już, że to działa, również w przypadku produktów interaktywnych. Coraz więcej czasu i energii inwestuje się bowiem w projekty, które wywołują w użytkownikach pozytywne emocje, ponieważ to właśnie one mają szansę odróżnić nas od konkurencji i skutkować lojalną postawą klientów.

12-09-2016


Warsztat jest najlepszą inwestycją
Od jakiegoś czasu zauważyliśmy, że projekty, które poprzedzone były warsztatem z klientem, w rezultacie przebiegały dużo szybciej i nie wymagały znacznych poprawek. Przyczyną tego jest współpraca oraz wzajemne zrozumienie się.

Potrzebujesz konsultacji?

Wybierz datę i godzinę, postaramy się oddzwonić w preferowanym terminie


lub zadzwoń

+48 71 738 32 85

Potrzebuję pełnego formularza