make it fresh

Odkrywaj z nami nową rzeczywistość.

26.09.17

Sklep internetowy – zadbaj o składnik sukcesu

Sklep internetowy – zadbaj o składnik sukcesu

Mając pomysł na biznes oparty na sprzedaży w sieci, należy zmierzyć się z szeregiem zagadnień wymagających wiedzy specjalistycznej. Po wielu bataliach o pixel perfect design, litrach potu i łez wylanych nad UX-em i nieprzespanych nocach spędzonych na wymyślaniu strategii marketingowych, marzymy tylko o tak zwanej publikacji sklepu w internecie. Od tej pory miało już iść łatwo, przecież wystarczy wrzucić sklep na serwer, prawda? Prawda, ale aby nie popełnić błędu, który może zniweczyć nasz wysiłek, warto wiedzieć, jak nie odstraszyć klientów od nawet najlepiej zaprojektowanego sklepu internetowego.Hosting - nielubiane, bo trudne dziecko procesu realizacji sklepu internetowego

Czas to pieniądz

W czasach, kiedy klient chce wszystko „na już” długi czas ładowania serwisu może wywołać u niego nerwowe drganie powieki oraz, co najgorsze, rychłe opuszczenie długo ładującej się witryny. To drugie może mieć dla nas znacząco negatywny skutek. Jak temu zapobiec? Na początek, warto dowiedzieć się od czego zależy czas ładowania. Mają na to wpływ dwie grupy parametrów: sieciowe i sprzętowe.

Istotna jest odległość między komputerem klienta, a serwerem który obsługuje serwis www. Dlatego też, kierując swój biznes do klientów z Polski, warto wybrać rozwiązanie, które będzie działało na serwerach zlokalizowanych również w Polsce. Pozwoli to oszczędzić od kilkudziesięciu do kilkuset milisekund na każdym żądaniu przeglądarki internetowej. Przy pobieraniu zawartości strony www, gdzie takich żądań jest wiele, te milisekundy mają ogromne znaczenie.

Innym aspektem oceny jakości łącza jest metoda zarządzania dostępnymi zasobami przez dostawcę usług. Z reguły oferty znanych molochów hostingowych, zawierają lakoniczną informację o przepustowości łącza 100 Mbit/s. Tutaj  u każdego właściciela sklepu www, który zamierza osiągnąć sukces powinna zapalić się czerwona lampka. Cóż to oznacza? Bynajmniej nie to, że dostawca oddaje każdemu klientowi do dyspozycji taką prędkość, a jedynie to, że nasz sklep będzie „wpięty” do takiego łącza. Łatwo przeliczyć, że jeśli dostawca usług ma 1000 klientów, to średnia przepustowość łącza na klienta wynosi 100 Kb/s czyli 1000-krotnie mniej. To bardzo niewiele, ponadto nie jest to wielkość gwarantowana. Ten fakt może sprowadzić na nas kłopoty w okresach zwiększonego zapotrzebowania na ruch sieciowy, np. przed Świętami Bożego Narodzenia. Od lat w tym okresie lawinowo wzrasta zainteresowanie zakupami na platformach eCommerce, więc kiedy zbliża się czas, w którym nasz sklep może przynieść największe zyski, brak odpowiednio zeskalowanego hostingu może je znacznie obniżyć.

Kup sobie spokój na Święta

Co zrobić, aby ominąć problem deficytu zasobów? Alternatywą jest skorzystanie z gwarantowanego łącza internetowego, które w praktyce oznacza, że zakupiona przepustowość będzie zawsze dostępna dla Twojego sklepu. Jest to opcja nieco droższa od łącza „współdzielonego”, jednak pozwala ”kupić” spokój i pewność, które są bezcenne. Dzięki temu, klienci bez problemów będą mogli zrealizować u Ciebie wymarzone zakupy, nawet w czasie wzmożonego ruchu.

"Większość dostawców masowych usług hostingowych nie daje możliwości wyboru w tym zakresie i oferuje „100 Mbit/s” zupełnie nieświadomym zagrożeń klientom."

Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z e-biznesem, wybierając firmę hostingową sprawdź jak szybko jest w stanie zareagować na zmieniające się potrzeby hostingowe Twojego sklepu, czy oferuje doradztwo i stałą opiekę administratora, która może okazać się nieoceniona w sytuacjach kryzysowych.

Sprawdź, co my możemy Ci zaproponować w tej kwestii. Dysponujemy profesjonalnym centrum hostingowym działającym pod naszą marką hosting360.pl Wybierz sprawdzone rozwiązania!
W kolejnym artykule podpowiemy, który serwer wybrać. Szykujcie się na sporą dawkę wiedzy.